Hakkımızda

Hakkımızda

Şimşek Otomotiv

Firmamız 1965 yılında babamız Sn. Derviş Erol ŞİMŞEK öncülüğünde oto alım satım, yedek parça ve hırdavat satışı ile ticari faaliyetlerine aktif olarak başlamıştır. 2006 yılına kadar Nevşehir merkezde bulunan oto alım satım sitelerinde kamyon ve ticari araç grubunda Türkiye’nin bir çok il, ilçe hatta köylerine kadar araç alım ve satımı yaparak büyük bir müşteri portföyüne ulaşmıştır.

Geçmiş yıllarda otomotiv sektöründe oluşan yavaşlama ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik zorluklar neticesinde 2006 yılında Lojistik ve inşaat malzemeleri üretimi yapan yeni bir işletme koluna giriş yaparak bu alanda da sektöründe lider firma haline gelmeyi başarmıştır. 2018 yılına kadar başarılı bir şekilde sürdürdüğü ticari faaliyetini sona erdirerek asıl mesleği olan ağır vasıta, ticari ve binek grubu araç alım satım işine tekrardan dönmüştür. Yapmış olduğu başarılı çalışmalar ve kaliteli hizmeti ile kısa sürede otomotiv sektöründeki yerini üst seviyelere taşımıştır. Bu süreçte gerek yurt içi gerekse yurt dışı pazarlara araç satışı gerçekleştirerek müşteri portföyünü daha da güçlendirmiştir. 20.000 m2 açık alana sahip işletme sahasında tüm marka ve modellerin sıfır ve ikinci el araç alım satımını gerçekleştiren firmamız sektörün aranılan markası haline gelmiştir.

Geçmişteki tecrübe ve müşteri portföyünü günümüze yansıtan uzman yönetici ve satış ekibimiz kendi grubunda tüm markaların toptan alım ve satışını yapabilmektedir.

Bölge ve çevre illerimize alanında uzman yönetici ve satış ekibimiz ile sektöre tarz ve farkındalık katacağına inanarak, 2021 yılında hizmete açtığımız SHOWROOM’uzda ticari ve binek araç grubunda tüm markaların sıfır ve ikinci el araç satışını devam ettirmekteyiz.

Gerek ağır vasıta grubu gerekse otomobil grubunda doğruluk ve dürüstlükten ödün vermeyerek, müşteri memnuniyetini kendisine ilke olarak şiar edinmiş firmamız bölge ve ülke ekonomisine değer katmaya devam edecektir.

Simsekotonevsehirhakkimizda
1676925158457 300x200
simsek slider1 150x150

1965

den günümüze

Ağır Vasıta

Otomobil

Hafif Ticari